" /> Dyskusje ogólne :: Wyszperane w sieci:
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wyszperane w sieci:

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 6:07 pm    Temat postu: Wyszperane w sieci: Odpowiedz z cytatem

Rada Etyki Mediów zganiła twórców filmu „Solidarni 2010”. Ale zdanie odrębne wyraziło dwoje jej członków. Tymczasem współautorka filmu złozyła do REM skargę na rzecznika SLD Tomasza Kalitę.
- W opinii REM naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji, co jest szczególnie naganne w sytuacji dramatycznych i bolesnych przeżyć całego społeczeństwa – napisała w swoim oświadczeniu Rada. Autorem tekstu jest przewodnicząca ciała, Magdalena Bajer.
Instytucji nie podoba się, że w filmie „pojawiały się oskarżenia pod adresem przeciwników prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdzenia, że Polska nie jest krajem demokratycznym, sugestie spiskowe dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem”. Jan Pospieszalski aprobował je i powtarzał, „co miało znamiona manipulacji”.
Zdanie odrębne wyraziło dwoje członków REM, Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad. - Moje intuicje moralne rozmijają się z tymi większości członków Rady. Ten film pokazał kawałek Polski, który do tej pory milczał. Jeśli komuś nie odpowiadał, mógł nakręcić własny film – twierdzi Teresa Bochwic w rozmowie z portalem Fronda.pl.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/rem_skrytykowala_solidarnych_2010_czy_dostanie_sie_tez_tomaszowi

Zmiana tej sytuacji nie jest i nie będzie prosta. I wcale nie chodzi tylko o wymiar wewnętrzny, ale także o sytuację międzynarodową. Podjęcie walki o własną suwerenność wiązać się będzie bowiem z ostrym atakiem na Polskę i polskich polityków. Niemcy i Rosja nie po to doprowadzili do aksamitnej wasalizacji, by teraz z niej rezygnować. Każdy, kto będzie zatem podejmować działania przeciw ich interesom musi się liczyć z konsekwencjami. Niełatwo będzie także przezwyciężyć dominację „realistów” w polskiej polityce. W ich rękach znajduje się bowiem obecnie nie tylko cała władza polityczna, ale również znacząca część mediów i ośrodków kształtowania opinii publicznej, która skutecznie przedstawia wszystkich zwolenników pełnej suwerenności, jako oszołomów czy antyeuropejczyków.
Te całkiem konkretne trudności nie powinny jednak przesłaniać faktu, że działanie (i to szybkie) jest zwyczajnie konieczne. Historia bowiem wcale nie zasnęła, a okres „świętego spokoju” w naszej części świata dobiegł już końca. Rosja podnosi głowę, Niemcy całkiem otwarcie przejmują kontrole nad unijnymi instytucjami (bo kto ma pieniądze ten ma władzę), a Stany Zjednoczone wycofują się z Europy. Co to może oznaczać dla Polski nietrudno zgadnąć. Jedyne, co można w takiej sytuacji zrobić, to zacząć działać. Otwarcie i ze świadomością stawki, o jaką toczy się gra.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/wasalizacja_putinizacja_i_mentalnosc_postkolonialna

Z komentarza p. Aleksandra Gella dowiadujemy się, że Gomberg pochodził z Europy Wschodniej, był zwolennikiem komunizmu i stałym czytelnikiem żydowskiej gazety "Freiheit", wydawanej w Stanach Zjednoczonych w języku Yiddish, a to dużo mówi o tej "szarej eminencji".
Najbardziej nas interesuje fakt, że na Mapie Gomberga Polska nie istnieje, gdyż jest całkowicie włączona do Związku Sowieckiego. Skoro w komentarzu tej mapy wyraźnie mówi się, że jest ona dziełem "Stanów Zjednoczonych i ich Aliantów", uważać musimy, że już w roku 1942, publicznie dano nam do zrozumienia, iż zostaliśmy całkowicie zdradzeni. Na darmo więc walczyli nasi żołnierze na wszystkich frontach z hitlerowskimi Niemcami. Pozostaje też pytanie: czy rząd polski na emigracji znał Mapę Gomberga?
Biada narodom, które lekceważą spiski polityczne.
http://wsercupolska.org/joomla/index.php/warto-przeczyta/6-warto-przeczytac/2551-mapa-gomberga-i-obecna-realizacja.html
http://strangemaps.files.wordpress.com/2008/06/1942world1600.jpg

Brońmy Janka Pospieszalskiego
Wrogiem publicznym "salon Trzeciej RP" i jego czciciele okrzyknęli Jana Pospieszalskiego za jego najnowszy film telewizyjny pt. "Solidarni 2010". Dlatego? Chyba dlatego że przed jego realizacją ani nie skonsultował się z Andrzejem Wajdą czy Agnieszką Holland, ani nie uzyskał błogosławieństwa sekty z ul. Czerskiej, ani nie otrzymał pozwolenia na piśmie od ABW. Metody rodem z PRL powracają bowiem frontowym wejściem.
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2941
Pilnie potrzebne to wsparcie!!

Kłamstwo Smoleńskie
Okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem stają się coraz bardziej niejasne nie tylko ze względu na niewytłumaczalny rozmiar zniszczeń maszyny czy niezrozumiałe obniżenie lotu przez załogę Tu-154, ale i w wyniku kłamstw oraz dezinformacji płynących ze strony rosyjskich i polskich władz.
Długo oczekiwana konferencja prasowa Donalda Tuska, będąca pierwszym publicznym wystąpieniem premiera poświęconym przyczynom tragedii pod Smoleńskiem, jedynie pogłębiła wątpliwości zwolenników „spiskowej” teorii katastrofy.
http://www.bibula.com/?p=21175

Zachód nie chce trudnych pytań – wywiad z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem
Na jakich danych opiera Pan swoją wiedzę w tej materii?
- Na literaturze specjalistycznej. Służę bibliografią. A literaturę wskazali mi moi koledzy i przyjaciele z pracy. Wytłumaczyli, na czym to wszystko polega z technicznego punktu widzenia. Tak się składa, że jestem dziekanem w jedynej na świecie prywatnej uczelni podyplomowej – The Institute of World Politics, która kształci dyplomatów, specjalistów od obronności i oficerów wywiadu i kontrwywiadu.
http://www.bibula.com/?p=21228

Równie niepokojące są inne, trudne do zrozumienia przypadki: jak wiadomo jedną z pierwszych zidentyfikowanych ofiar katastrofy było ciało Prezydenta oraz jego żony, Marii Kaczyńskiej. Trudno odgadnąć jak możliwe było błyskawiczne zidentyfikowanie właśnie ciała Prezydenta i wyszukanie go spośród innych zmasakrowanych ciał, jednak równie trudno jest pojąć jak można było tak samo szybko zidentyfikować ciało Marii Kaczyńskiej, jeśli jej stan pozwalał na identyfikację jej jedynie po… obrączce ślubnej.
Inne wątpliwości pojawiają się w wywiadzie córki posła Zbigniewa Wassermana, która była przesluchiwana w Moskwie, zresztą bez żadnego wsparcia prawnego ze strony polskiej, nawet bez udziału polskiego prawnika. Śledczy rosyjscy podstępnie uzyskali jej zgodę na spalenie dowodów rzeczowych w postaci “zabrudzonych i poplamionych krwią szczątków ubrań”, po czym oddali jej nienaruszone, nie poplamione, nie zniszczone rzeczy osobiste, jak telefon, notatnik, kalendarzyk.
Strona polska powinna również niezwłocznie zainteresować się stanem remontowanej obecnie w Rosji drugiej, bliźniaczej maszyny rządowej Tu-154M, której części mogą być użyte w złych intencjach do prowadzonego śledztwa.
http://www.bibula.com/?p=21241

Nie wszyscy ją lubili, bo ostro oceniała ludzi. Gdyby jednak nie jej żelazna wola, zmęczeni strajkiem stoczniowcy 16 sierpnia 1980 r. rozeszliby się do domów. Czy bylibyśmy dzisiaj wolni, gdyby nie suwnicowa Anna Walentynowicz?
Dyrekcja obiecała 16 sierpnia przywrócić do pracy Annę Walentynowicz i Lecha Wałęsę, a wszystkim stoczniowcom wypłacić dodatek wysokości 1500 złotych. Lech Wałęsa tryumfalnie odśpiewał „Jeszcze Polska” i ogłosił koniec strajku. Tłum tysięcy stoczniowców zaczął się wylewać na zewnątrz przez wszystkie trzy bramy.
Anna Walentynowicz i stoczniowa pielęgniarka Alina Pienkowska, które wtedy się przyjaźniły, przyglądały się temu bezsilnie, walcząc z rozpaczą. Podszedł do nich Darek Kobzdej, młody lekarz, który wspierał strajkujących. — No i co? Załatwiliście swoje sprawy, a co będzie z mniejszymi zakładami, które was poparły? Przecież oni ich rozwalcują — powiedział. To zdanie pobudziło te dwie kobiety do działania. Pobiegły na bramę nr 3, żeby zastąpić drogę wychodzącym i zmienić losy świata.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/gn201017-walentynowicz.html

Ale na Katyń -1 legł Katyń – 2, a mgła to alibi lepsze niż Niemcy. Dowodów nie ma i nie będzie. Mam zamiast nich absolutną pewność. Prezydent Lech Kaczyński był solą w czekistowskim oku, pogłaskały go sowieckie kanały telewizyjne na równi z prezydentami Juszczenką i Saakaszwilim. On zapłacił za wszystko: za poparcie dla Gruzji, za ten bohaterski lot do Tibilisi za stypendia i miejsca na uniwersytetach dla białoruskich studentów; za azyl dla czeczeńskich stron internetowych I czeczeńskich uchodźców; za próby osądzenia Jaruzelskiego, za antysowietyzm i antykomunizm ; za zachodnią orientację; za film “Katyń”; za aktywną rolę w NATO.
Co należy się polskim powstańcom? Trzy rozbiory Polski; zdławienie powstania Kościuszki, powstań 1830 i 1863 r.; wojna 1920r.; okupacja 1939r. , Katyń, Układ Warszawski; stan wojenny w 1981 r. I na koniec Katyń – 2 w 2010 r.. Wojna się nie skończyła, wojna między wolnością i zniewoleniem nie kończy się nigdy, a ten kadłubek Związku Sowieckiego w którym żyjemy walczy z wolnością. Nie pracuję w SWR (Służbie Wywiadu Zagranicznego), nie wiedziałam że Polacy zamierzają przedsięwziąć ten szalony lot. Samolotem swoich wrogów, sponiewieraną “tutką”, wyremontowaną przez wrogów już po zwycięstwie wyborczym Kaczyńskiego, bez ochrony samolotów wojskowych, bez kontroli, na zaniedbanym wojskowym lotnisku, całkowicie oddając się w ręce ciemnych czekistowskich sił…
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=17528

Na jakie znane aspekty tragedii zwrócił Pan uwagę?
Moim zdaniem sama decyzja o locie do Rosji była niewłaściwa i niebezpieczna. Wybór samolotu też trzeba uznać za lekkomyślny i nieusprawiedliwiony. Dlaczego prezydent Polski podróżuje sowieckim samolotem? Nie kupił go zmarły prezydent, tylko któraś z poprzednich ekip ileś lat temu, tym niemniej sowiecki samolot oznacza sowiecki przegląd techniczny. To tak, jakby zdać się na łaskę i niełaskę FSB. Jak można swoje bezpieczeństwo oddać w ręce nieprzychylnego państwa? Nie chcę nawet mówić: wroga czy przeciwnika. Można mieć różny stosunek do Rosji, jednak z pewnością nie jest ona przyjacielem Polski.
Poza tym Tu słynie z licznych katastrof lotniczych. Nie jestem specjalistą, jednak na ile się orientuję, to bardzo słabo manewrowalny samolot. Starty i lądowania może realizować w normalnych warunkach, natomiast nie radzi sobie w nietypowych sytuacjach, na przykład przy kolejnych podejściach do lądowania. To nie Boeing, tylko samolot starej generacji.
Przyjrzałem się też mapie. Wydaje się, że lotnisko w Smoleńsku nigdy nie przyjmowało prezydenckich samolotów. Po prostu nie jest przystosowane dla delegacji wysokiej rangi. Nie pojmuję, jak można było zdecydować się lecieć na Tu do Smoleńska. Prezydent USA nigdy nie poleciałby radzieckim samolotem na lotnisko w Smoleńsku. Wątpię, czy poleciałby tam amerykańskim samolotem.
Nie wiem, czy były inne sposoby dojazdu prezydenta do Smoleńska. Jeśli nie, należało odmówić przyjazdu bez względu na pragnienie prezydenta, by uczcić pamięć Polaków zamordowanych w Katyniu.
http://fronda.pl/news/czytaj/felsztinski

Trzeba sobie zdać sprawę, iż w chwili obecnej Polska jest państwem żydowskim.
Po pierwsze jest częścią żydowskiego imperium Rothschildów, zwanego “Unią Europejską”. Bodaj pobieżny przegląd najważniejszych osób w Unii, począwszy od Jose Barroso, uzmysłowi nam, jakie plemię jest w jej władzach “nadreprezentowane”. W ramach tego imperium ma autonomię bliską zeru.
Po drugie, na poziomie lokalnym eurowojewództwa Polen, to samo plemię jest również nadreprezentowane we władzach i to za przyzwoleniem narodu, który nie widział nic złego np. w dwukrotnym obraniu p. Stoltzmana na stanowisko prezydenta RP ani w wybieraniu do parlamentu osób z plemienia Jarugi-Nowackiej. Naród ten jest też gorliwym czytelnikiem prasy i oglądaczem telewizji, które to media takoż pozostają pod kontrolą ww plemienia.
A zatem Polska, czy Polacy sobie z tego zdają sprawę, czy nie, należy do kompleksu wrogiego nie tylko cywilizacji chrześcijańskiej, ale w ogóle każdej nieżydowskiej cywilizacji. Wrogiego wszystkiemu, na czym poprzednie pokolenia bazowały poczucie dobra i sprawiedliwości. I nie pomoże tu święte oburzenie czytelników, powoływanie się na Papieża-Polaka, na pielgrzymki na Jasną Górę, czy na istnienie jakichś niszowych ugrupowań niepodległościowych. Fakty mówią same za siebie i z faktami się nie dyskutuje.
http://marucha.wordpress.com/2010/05/04/ta-ruska-agentura/

Russian poets glorify FSB killing of 96 Poles in new Katyn massacre
rosyjski poeta chwali FSB za zabicie 96 Polaków w nowej katyńskiej masakrze
http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2010/05/01/11990.shtml

Российские сталинисты взяли ответственность за убийство Леха Качинского. ВИДЕО
rosyjscy staliniści wzięli odpowiedzialność za zabicie Lecha Kaczyńskiego
http://rupor.info/glavnoe/2010/05/03/rossijskie-stalinisti-vzjali-otvetstvennost-za-ubi/

- Zarząd NBP, w przeciwieństwie do Rady Polityki Pieniężnej, nie zdecydował się na wystąpienie o linię kredytową z MFW zgodnie z życzeniem Ministerstwa Finansów, ale zadeklarował poparcie, jeśli z wnioskiem do MFW – odpowiednio uzasadnionym – wystąpi minister finansów. Koszty pozostawienia pieniędzy do dyspozycji ponosić będzie wtedy budżet, a nie NBP – wyjaśnia prof. Andrzej Kaźmierczak, członek RPP.
Zarząd banku centralnego słusznie, jego zdaniem, podkreślił w uzasadnieniu, że z punktu widzenia równowagi bilansu płatniczego kraju i utrzymania stabilności kursu naszej waluty nie ma potrzeby wykorzystania elastycznej linii kredytowej. – Rezerwy dewizowe rosną, kurs walutowy jest stabilny, rynek ma pełne zaufanie do polskich obligacji skarbowych, które są traktowane jako atrakcyjny instrument lokaty kapitału i sprzedają się jak świeże bułeczki – przypomniał prof. Kaźmierczak. W jego ocenie zachodzi natomiast niebezpieczeństwo, że środki z elastycznej linii kredytowej zostaną wykorzystane przez rząd na sfinansowanie dziury budżetowej. – Jednym ze sposobów pokrycia wydatków budżetowych może być przeznaczenie środków walutowych z MFW na zakup obligacji Funduszu Drogowego – ostrzega prof. Kaźmierczak. Podkreśla przy tym, że elastyczna linia kredytowa nie jest przeznaczona do tego, by łatać dziury w budżecie. – Nie powinna zastępować działań rządu na rzecz szybkiej konsolidacji finansów publicznych – podkreśla.
- Nie możemy pozwolić, aby minister finansów ot tak sobie wziął 20 mld USD kredytu po to tylko, by wesprzeć Platformę Obywatelską w wyborach. Minister powinien reformować finanse, a nie bez końca je zadłużać – dodaje prof. Andrzej Kaźmierczak.
http://marucha.wordpress.com/2010/05/05/narodowy-bank-polski-sie-stawia-rzadowi/

Ofensywa mowy miłości. Areszt za nazwanie czynów homoseksualnych grzechem
Angielscy policjanci aresztowali kaznodzieję-baptystę, ponieważ na pytanie zainteresowanej osoby odpowiedział, że homoseksualizm jest grzechem. Poprzez dyskryminującą wypowiedź miał naruszyć porządek publiczny.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/ofensywa_mowy_milosci_areszt_za_nazwanie_czynow_homoseksualnych

Okazja aby nie siedzieć cicho tylko coś podpisać. Apel do kandydatów o JOW-y
http://apel.jow.pl/

Otóż paryżanie utworzyli specjalny fundusz samopomocowy dla osób jeżdżących na gapę, to znaczy takich którzy nie kupują świadomie biletów komunikacji miejskiej, a z niej korzystają. Kary za jazdę bez biletu w Paryżu wynoszą 50 euro. Paryscy gapowicze postanowili założyć grupę ubezpieczeń wzajemnych i opłacają miesięczną składkę w wysokości 7 euro. Jeżeli uczestnik tego „ubezpieczenia” zostanie złapany bez biletu i otrzyma karę to przesyła ja do swojego „ubezpieczyciela”, który te 50 euro płaci natychmiast. Administracja metra oraz innych miejskich środków komunikacji, szacuje swe straty spowodowane przez gapowiczów na ok. 75 milionów euro rocznie. Zakłada się także, że ponad 4% ludzi stale nie kupuje żadnych biletów komunikacji miejskiej. Czy takie działania „gapowiczów” są etyczne i moralne? Czy taka idea ma nam także przyświecać? Gapowicze twierdzą, że to jest walka z systemem, ponieważ ich zdaniem komunikacja powinna być darmowa tak samo, jak szkolnictwo i opieka medyczna. No i walczą…
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=17679

opracował Jacek Bezeg

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie linki


http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2OTU1ODA0MCwxODIyNDM0NTcsODMzNzQxNSwwLGZvcnVtMDAxLmpz


http://www.rp.pl/artykul/2,472614_Spor__o_umowe_z_Rosja_.html


http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21376

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr
Bywalec Forum


Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 38

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:28 am    Temat postu: Warto porównać Odpowiedz z cytatem

Autor : GAG Tytuł : Podobna katastrofa w przeszłości i tylko trzy osoby zabite

"W 1988 roku na francuskim lotnisku Mulhouse-Habsheim w trakcie podchodzenia do lądowania rozbił się Airbus A320-111. Samolot nie wylądował na pasie, wleciał w gęsty las za lotniskiem, po kilkuset metrach zatrzymał się i stanął w płomieniach. Ze 136 osób znajdujących się na pokładzie zginęły trzy, a pięćdziesiąt odniosło obrażenia. Pozostałe osiemdziesiąt trzy osoby wyszły z tego bez szwanku. Ponieważ wszystko działo się na pokazach lotniczych, więc jest film pokazujący przebieg katastrofy.Warto porównać z tzw. "katastrofą" Smoleńską :

http://www.youtube.com/watch?v=-kHa3WNerjU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group