Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

APEL "FILOZOFA" ZOSTAŁ WYSŁUCHANY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 11:11 pm    Temat postu: APEL "FILOZOFA" ZOSTAŁ WYSŁUCHANY Odpowiedz z cytatem

APEL "FILOZOFA" ZOSTAŁ WYSŁUCHANY

Publikujemy list od naszego Czytelnika z Lublina, który osobiście sprawdził, jak mieszkańcy Lublina zareagowali na apel arcybiskupa Józefa Życińskiego (zarejestrowanego przez SB jako TW "Filozof") o upamiętnienie sowieckich okupantów.

Szanowna Redakcjo!

Dziś wieczorem około godziny 19:30 przechodziłem przez cmentarz wojskowy na lubelskiej nekropoli przy ulicy
Lipowej. Przy symbolicznym pomniku poległych żołnierzy Armii Czerwonej ZSRR zobaczyłem dwie wiązanki... Pomyślałem początkowo, iż społeczność Lublina pozytywnie zareagowała na apel J.E. ks abp Józefa Życińskiego.

Jednak odpowiedź na apel była ironiczna, bo na szarfach były napisy „Nieznanym Gwałcicielom Społeczeństwo Polskie", a na drugim wieńcu „Właścicielom zegarków naszych dziadków”.
Wychodzi na to, że apele księdza arcybiskupa zawsze przynoszą odwrotne do zamierzonych skutki.


Z wyrazami szacunku
Stanisław Ziemnicki (Lublin)
za niezalezna.pl

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://polska-wiadomosci.netbird.pl/a/44143

Przy symbolicznym pomniku żołnierzy Armi Czerwonej w Lublinie, ktoś położył wiązanki kwiatów, z napisami na szarfach, przypominającymi negatywne aspekty obecności tych żołnierzy w Polsce.
Dzięki uprzejmości pana Jerzego Bukowskiego otrzymaliśmy list wraz z zdjęciami, pragnącego zachować anonimowość , mieszkańca Lublina. Oto treść tego listu:

Dziś wieczorem około godziny 19.30 przechodziłem przez cmentarz wojskowy na lubelskiej nekropoli przy ulicy Lipowej. Przy symbolicznym pomniku poległych żołnierzy Armii Czerwonej zobaczyłem dwie wiązanki. Pomyślałem początkowo, iż społeczność Lublina pozytywnie zareagowała na apel J.E. ks. abp. Józefa Życińskiego.

Jednak odpowiedź na apel była ironiczna, bo na szarfach były napisy: "Nieznanym Gwałcicielom - Społeczeństwo Polskie" a na drugim wieńcu "Właścicielom zegarków naszych dziadków". Uf, apele tego księdza zawsze przynoszą odwrotne do zamierzonych skutki.

Stanisław Z.


_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum