" /> Dyskusje ogólne :: subiektywne wycinki prasowe z netu
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
subiektywne wycinki prasowe z netu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 5:06 pm    Temat postu: subiektywne wycinki prasowe z netu Odpowiedz z cytatem

Czy polscy piloci naprawdę chcieli zabić siebie i swoich pasażerów? Tak usiłują nam wmówić "niezależne" media, kolportujące szeroko kłamliwe teorie agentów wpływu różnego pochodzenia.
Stenogramy po części obrazują ostatnie momenty przed tragedią, ale zbyt wiele jest kropek w tych zapisach, zbyt wiele niewiadomych i mnożących się kolejnych pytań, aby można było uczciwie wskazać na winę po stronie polskich pilotów. W tak proste wytłumaczenie pewnie nikt nie wierzy, choć oficjalnie wielu dziennikarzy opowiada się za rosyjską tezą obciążąjącą odpowiedzialnością i niekompetencją wyłącznie Polaków. Cóż, tragicznie zmarli piloci już się nie obronią.
Ale polski rząd Tuska Donalda nie zamierza protestować, niezmiennie zadowala się rosyjskimi poklepywankami.
Tymczasem problemów i spraw nierozwiązanych przybywa każdego dnia. Fala powodziowa zalewa kolejne obszary, straty zwiększają się z każdym hektolitrem wody. Służby mundurowe burzą się i protestują przeciwko polityce rządu, który bagatelizuje problemy wojska i policji.
W cieniu klęski powodziowej i niewyjaśnionej katastrofy samolotu pod Smoleńskiem znów manipuluje się przy CBA, stawia zarzuty prokuratorskie zastępcy min. Mariusza Kamińskiego. Bez mrugnięcia okiem rząd Tuska Donalda przyjmuje decyzję rosyjskiej prokuratury wojskowej o przedawnieniu śledztwa katyńskiego ...

Dokąd zaprowadzi nas totalne lekceważenie funkcji i obowiązków państwowych urzędników wobec obywateli?
Dokąd zaprowadzi nas niefrasobliwość, niekompetencja i nieopanowana zachłanność na władzę patrii Tuska i Komorowskiego?
Dokąd zaprowadzi nas polityka stulonych uszu i podwiniętego ogona?

Gdzie jest granica wytrzymałości naszego społeczeństwa?!

Dowiemy się już 20. czerwca przy urnach wyborczych.

Pozdrawiam
E.W.

***
PILOT W TVN24: W TUPOLEWIE ODERWAŁ SIĘ SILNIK

Wtorek 1 czerwca br., godzina 17.15, stacja TVN 24. Prowadzący audycję redaktor dyżurny, niemający zielonego pojęcia o stronie technicznej pilotażu, nieopatrznie zaprasza do studia i odbywa rozmowę z emerytowanym pilotem lotnictwa cywilnego Więckowskim, który na Tupolewie wylatał około 2000 godzin.

Analizując – słowo po słowie – zapisy z ostatnich minut, pilot Więckowski, człowiek wielce doświadczony, kompetentny i potrafiący dokładnie wczuć się w sytuację, jaka miała miejsce na pokładzie samolotu, stwierdza w sposób niebudzący wątpliwości, że przyczyną katastrofy była awaria jednego z silników. Zdaniem eksperta, silnik ten oderwał się od samolotu jeszcze w powietrzu, na co wskazuje jego wygląd zewnętrzny po znalezieniu na miejscu katastrofy. (...)
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34865

***
Pietrzak: Komunikaty kontrolerów mogły wprowadzić w błąd pilotów Tu-154
To rosyjski kontroler z wieży na lotnisku w Smoleńsku utwierdzał załogę prezydenckiego tupolewa w przekonaniu, że maszyna jest w bezpiecznym położeniu - podkreśla w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim były dowódca 36. Pułku Lotnictwa Transportowego pułkownik Tomasz Pietrzak. Piloci Tu-154 mieli podstawy, by zignorować sygnał alarmowy TAWS (...)
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-pietrzak-komunikaty-kontrolerow-mogly-wprowadzic-w,nId,281306

***
Kwadrans po ósmej
Czego możemy się dowiedzieć z zapisów czarnych skrzynek, które Rosjanie przekazali Polsce? Goście: gen. Roman Polko, Krzysztof Zalewski („Lotnictwo”) i Bartosz Głowacki („Skrzydlata Polska”).
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kwadrans-po-osmej/wideo/01062010/1782955

***
Kwadrans po ósmej
Zapis rozmów z kabiny pilotów samolotu prezydenckiego analizują eksperci: mjr Michał Fiszer – pilot rezerwy, Tomasz Hypki – sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa, Krzysztof Zalewski – miesięcznik „Lotnictwo”.
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kwadrans-po-osmej/wideo/02062010/1788333

***
CZY POLSCY PILOCI CHCIELI SIĘ ZABIĆ?


Rosja przekazała Polsce w poniedziałek jedynie stenogramy zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, ale zabroniła ujawnić ich treści. Polscy prokuratorzy wojskowi chcieli przeprowadzić własną ekspertyzę fonoskopijną z rozmów w kabinie pilotów. Teraz mogą o tym zapomnieć. Skoro Putin nie chce oddać nam czarnych skrzynek, jakikolwiek raport komisji Anodiny nie będzie miał żadnej wartości. Polska nie powinna go przyjąć

Festiwal kłamstw smoleńskich w wykonaniu rosyjskiej komisji, przy wsparciu Edmunda Klicha – polskiego przedstawiciela w rosyjskiej komisji – trwa. Klich ujawnia kolejne „rewelacje” z zapisu czarnych skrzynek. Z ostatniej wynika, że mjr Arkadiusz Protasiuk był samobójcą. Klich bezpodstawnie obciążył pilotów winą za spowodowania katastrofy, nie mając żadnych potwierdzających to dokumentów ani raportu rosyjskiej komisji, z którego by to wynikało. (...)

http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/***
SKANDAL

Free Your Mind, salon24.pl,

Czy możliwe, by piloci nie odkryli, iż są błędnie naprowadzani i nie skomentowali tego w kabinie na zasadzie: „skurwiel dał złe dane”? Czy możliwe, by po decyzji „odchodzimy” piloci lądowali jakby nigdy nic? Czy raczej to katastrofalne opadanie jest po prostu przesłanką do mówienia o blokadzie sterów?

Nabiedzili się bracia Moskale nad przekładaniem rozmów z kokpitu tupolewa, ale chyba translatorów mieli z licencjatem z polskiego albo takich, co w Sieci tłumaczą teksty mechanicznie, gdyż jedna trzecia wypowiedzi jest niezrozumiała. Pojawiają się wypowiedzi porwane lub brzmiące nie po polsku. Przeczytałem ten „dokument” parę razy i uważam, że nadaje się on jedynie do kosza – w związku z tym: skandalem jest nie tylko to, że taki śmieć został przekazany Polsce jako efekt „analiz fonoskopijnych” rosyjskiej komisji, ale i że ten śmieć z pełną powagą został upubliczniony przez tzw. Radę Bezpieczeństwa Narodowego jako coś mogące stanowić jakąkolwiek wartość w badaniu przyczyn smoleńskiej tragedii. (...)
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34866

***
Tragedia wróciła do kampanii

To mógł być ostatni akord tematu smoleńskiej tragedii w tej kampanii wyborczej. Ujawnienie zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, poprzedzone wielotygodniowymi dociekaniami i dawkowanymi kroplówką informacjami, miało w intencji marszałka Bronisława Komorowskiego, rządu i całej chyba Platformy Obywatelskiej zakończyć ten temat.
Rzecznik rządu Paweł Graś jeszcze kilka godzin przed opublikowaniem 40-stronicowego dokumentu na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że "czas przeciąć falę spekulacji i podejrzeń". (...)
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/264007,tragedia-wrocila-do-kampanii,id,t.html

***
KACZYŃSKI: POWINNIŚMY BYĆ W G20
G-20 to wielkie wyzwanie dla Polski - ocenił dziś Jarosław Kaczyński podczas debaty z udziałem prof. Jadwigi Staniszkis.

- G-20 to wielkie wyzwanie dla Polski, zlekceważone przez obecną władzę, a więc i przez mojego czcigodnego kontrkandydata (Bronisława Komorowskiego - red) - powiedział Kaczyński. - Nie uczyniliśmy w tej sprawie nic. Donald Tusk powiedział, że nie warto się o to starać - dodał.

- Gdybym został prezydentem, będę tę sprawę stawiał (...) Powinniśmy uczynić wszystko, żeby tam być - stwierdził kandydat Prawa i Sprawiedliwości. (...)

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34849
***
Wszyscy ludzie kandydata
Warto się przyglądać, kto za danym kandydatem stoi, i zastanawiać, jaką rolę może odegrać w Kancelarii Prezydenta – pisze politolog
W wyborach prezydenckich największe emocje budzi osobowość kandydatów. Jednym zarzuca się brak charyzmy, innym nadmierny temperament. Padają tradycyjne oskarżenia o nieszczerość, arogancję, dzielenie Polaków. Pojawiają się wszakże głosy, że w takim konkursie charakterów niknie to, co powinno stanowić główną oś sporu – program. (...)
http://www.rp.pl/artykul/487946_Kloczkowski__Wszyscy_ludzie_kandydata.html

***
Wszystkie wpadki Komorowskiego
Eksperci: gafy nie szkodzą kandydatowi Platformy. Na razie?
Niezręczności i pomyłki Bronisława Komorowskiego bawią internautów od początku kampanii wyborczej

Na społecznościowym portalu Facebook jest już strona „Wtopy Bronka”. Także polityczni blogerzy codziennie używają sobie na niezręcznościach kandydata PO na prezydenta. Choć zdaniem ekspertów wpadki Komorowskiego są małego kalibru i na razie mu nie szkodzą, część z nich uważa, że może się to skończyć lada dzień.

http://www.rp.pl/artykul/488453_Wszystkie_wpadki_Komorowskiego_.html
***
Kowal: Gest rządu to polityczna gra

Polityków podzieliło samo ujawnienie stenogramów, jak też różnią się w ich interpretacji. Jak to wpłynie na kampanię? Z europosłem PiS i członkiem sztabu Jarosława Kaczyńskiego Pawłem Kowalem rozmawia Anna Wojciechowska.
To niepotrzebna demonstracja polityczna - mówi szef klubu PO Grzegorz Schetyna o niewzięciu udziału przez Jarosława Kaczyńskiego w posiedzeniu RBN. Co chciał zademonstrować prezes?
Prezes powiedział jasno, że chodzi o to, że z tymi stenogramami powinny się zapoznać się w pierwszej kolejności rodziny. Ja bym jeszcze dodał od siebie powody formalne. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie jest instytucją, która zajmuje się odtajnieniem dokumentów. Za to odpowiada premier i prokuratura. (...)
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/263853,kowal-gest-rzadu-to-polityczna-gra,id,t.html

***
Prokuratura: Znalezione zwłoki to ciało Zielonki
Odnalezione w Wiśle szczątki to ciało zaginionego szyfranta polskiego wywiadu Stefana Zielonki - poinformował szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg. Nie ma wskazań, by do śmierci Zielonki przyczyniły się osoby trzecie - zaznaczył.

Po badaniach DNA w laboratorium policji - jak zaznaczył prokurator - w sposób nie budzący wątpliwości uznać należy, że odnalezione zwłoki są szczątkami chorążego Stefana Z. (…) Powinno to zamknąć wszelkie spekulacje w tej sprawie - dodał. (...)

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prokuratura-znalezione-zwloki-to-cialo-zielonki,nId,281336

***

"Duży niepokój" w wojsku, straży i policji

Coraz więcej zołnierzy zastanawia się czy nie złożyć raportu o odejściu na emeryturę. Nawet 40 proc. funkcjonariuszy policji chce odejść ze służby - alarmują politycy SLD, domagając się od rządu informacji na temat zmian w emeryturach mundurowych. Rzecznik rządu uspokaja: nikt nie odbiera funkcjonariuszom odpraw. Paweł Graś przyznaje też, że trwają prace nad reformą emerytur służb mundurowych. (...)

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul166593.html

***
ZARZUTY DLA BYŁEGO WICESZEFA CBA

Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego w CBA, usłyszał dzisiaj zarzut przekroczenia uprawnień. Ma to związek z tak zwaną aferą gruntową. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie – podaje TVN24.

Maciej Wąsik sam poinformował dziennikarzy o postawieniu mu zarzutu mającego związek z rzekomym przekroczeniem uprawnień przez funkcjonariuszy CBA w trakcie realizacji operacji specjalnej w związku z tzw. aferą gruntową. W tej samej sprawie w październiku ub. roku rzeszowska prokuratura postawiła zarzuty także Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu szefowi CBA.

- Zawsze chciałem mieć w tej sprawie postawione zarzuty, co już oświadczyłem 6 października, kiedy otrzymywał je Mariusz Kamiński. Uważam, że znalazłem się w bardzo dobrym gronie - powiedział Wąsik i dodał, że wszystko "co robiliśmy w CBA, robiliśmy z myślą o kraju, z myślą o dobru służby".

Zapytany przez dziennikarzy, czy przyznał się do zarzucanego mu czynu, Wąsik zaprzeczył i dodał, że odmówił składania wyjaśnień.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34796

***

ZMIENIĄ USTAWĘ O CBA?

Rząd przerwał posiedzenie, ale przyjął projekt zmian w ustawie o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Cotygodniowe posiedzenie rządu zostało przerwane ze względu na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, dotyczące przywiezionych z Moskwy przez szefa MSWiA Jerzego Miller kopii zawartości czarnych skrzynek z prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Przerwane posiedzenie będzie kontynuowane w piątek - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Ministrowie zdążyli jednak m.in. przyjąć uchwałę ws. projektu zmian w ustawie o CBA. Nowela ustawy o CBA dotyczy zmiany definicji korupcji.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34842

***
Klich bagatelizuje wnioski o odejście z wojska
W pierwszym półroczu tego roku wnioski o wypowiedzenie służby złożyło ok. 4 tys. żołnierzy. Każda rezygnacja będzie rozpatrywana indywidualnie, a ich skala nie jest dla wojska problemem - powiedział szef MON Bogdan Klich.

"W 2007 roku mieliśmy do czynienia z 4 tys. 538 rezygnacjami ze służby wojskowej. W 2008 roku było ich 3 tys. 624, w 2009 roku 3 tys." - podał minister. "Mieści się to w optymalnym odsetku zmian na poziomie od 3 do 5 proc. składu liczebnego sił zbrojnych" - ocenił. (...)

http://www.rp.pl/artykul/2,488775.html

***
"Odwaga zasługuje na uznanie"
Poseł PiS zwrócił się z prośbą do premiera Donalda Tuska o przyznanie wsparcia finansowego byłemu oficerowi KGB, który na własną rękę badał zbrodnie katyńską.

"Szanowny Panie Premierze, biorąc pod uwagę powyżej przywołane okoliczności prawne, zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości poddania analizie przypadku p. Olega Zakirowa w kontekście zbadania słuszności ewentualnego przyznania p. Zakirowowi środków finansowych umożliwiających godne życie w naszym kraju (...) W moim przekonaniu odwaga i determinacja w dokumentowaniu i ujawnianiu prawdy cennej dla Polski zasługuje na szczególne uznanie" - napisał w wysłanym wczoraj liście do premiera Donalda Tuska, Maks Kraczkowski, poseł PiS. Zakirow to były oficer KGB, który prowadził prywatne śledztwo w sprawie mordu katyńskiego i przywiózł do Polski dokumenty dotyczące zbrodni podjął ogromne ryzyko, aby ujawnić prawdę. (...)
http://www.rp.pl/artykul/488735__Odwaga_zasluguje_na_uznanie_.html

***
Komu przeszkadza patriotyzm
Rozbudzone „demony patriotyzmu” irytują i są piętnowane przez środowiska lewicowe od zawsze – pisze prawnik Jerzy Szczęsny
Pojęcia patriotyzmu niepodobna zdefiniować przez rodzaj najbliższy i różnicę gatunkową. Trudno nawet wymienić wszystkie jego składniki. Te materialne – różne mają znaczenie, a te nieuchwytne, duchowe, indywidualnie nawet pozaracjonalne, zwane imponderabiliami, wymykają się opisowi. Jedno jest pewne. Lekceważenie patriotyzmu i dezynwoltura wobec jego indywidualnego czy – zwłaszcza – zbiorowego przeżywania to postawy nieroztropne, szkodliwe i po prostu głupie. (...)
http://www.rp.pl/artykul/488431_Szczesny__Komu_przeszkadza_patriotyzm.html

***
Kwadrans po ósmej
Jak powódź wpłynie na sondażowe słupki poparcia dla polityków i na wyniki wyborów prezydenckich? Goście: dr Barbara Fedyszak-Radziejowska i prof. Wawrzyniec Konarski.
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kwadrans-po-osmej/wideo/24052010/1737753

***
Rosyjska prokuratura wojskowa przedawnia śledztwo katyńskie

- Wznowienie dochodzenia w sprawie mordu na polskich oficerach nie jest możliwe – stwierdził główny prokurator wojskowy Rosji Siergiej Fridinski. Duma ma jednak zrehabilitować pomordowanych.

- Nie będziemy wznawiać śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej, bo upłynęło już zbyt wiele lat i sprawa wznowienia dochodzenia się przedawniła - stwierdził Siergiej Fridrinskij, główny prokurator wojskowy Rosji. Śledztwo w sprawie rozstrzelania 22 tys. Polaków więzionych w ZSRS, które Główna Prokuratura Wojskowa prowadziła w latach 1990-2004, zostało umorzone dlatego, że winni już nie żyją. (...)

http://www.fronda.pl/news/czytaj/rosyjska_duma_przedawnia_katyn

***
Platforma Obywatelska nie waha się przed wykorzystaniem tragedii narodowej do podporządkowania sobie kolejnego ważnego organu państwa, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Granic pluralizmu nie wyznaczają Lis z Żakowskim
Po burzliwej debacie Senat głosami Platformy Obywatelskiej odrzucił w ubiegły piątek, 28 maja, sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2009. To pierwszy krok do przejęcia tej instytucji przez obecnie rządzące ugrupowanie. (...)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100602&typ=my&id=my11.txt
***
TVP przypomni postać ks. Popiełuszki
W niedzielę na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta beatyfikacja ks. Jerzego, zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa PRL 19 października 1984 roku. Mszy przewodniczyć będzie legat papieski Angelo Amato. W związku z uroczystościami telewizja publiczna szykuje ponad 24 godziny propozycji poświęconych postaci kapelana „Solidarności”. (...)
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tvp_przypomni_postac_ks_popieluszki

***
Górny: Wyjątkowość Polski

Socjologowie powinni zbadać, na czym polega unikalność doświadczenia Polski na tle innych demokracji powojennego świata zachodniego - przekonuje redaktor naczelny kwartalnika Fronda.Ponad pół roku temu w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (27-29.11.2009) ukazał się tekst Marcina Króla, w którym pisał on: „Historia powojennego świata zachodniego pokazuje dobitnie, że nigdy żaden rząd ani prezydent nie przegrał w okresie materialnego – i szerzej – cywilizacyjnego dobrobytu (jedynym wyjątkiem jest rząd PiS).”

Wystarczy przejrzeć dane statystyczne GUS-u, by przekonać się, że założyciel „Res Publiki” miał rację. (...)

http://www.fronda.pl/news/czytaj/gorny_wyjatkowosc_polski

***
Strona Komitetu Krzyża Pamięci Jana Pawła II
W obronie Krzyża na krakowskich Błoniach http://krzyz.wordpress.com/
Msza dziękczynna za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki w Krakowie w Parku Jordana
http://krzyz.wordpress.com/2010/06/02/msza-dziekczynna-za-beatyfikacje-ks-jerzego-popieluszki-w-krakowie-w-parku-jordana/

Powiadom innych – e-mailem, telefonem, ustnie, o UROCZYSTOŚCI.
Wydrukuj poniższy plakat (ze strony), zrób kserokopie – 10, a najlepiej 50, czy 100 egz. – przekaż innym aby to samo zrobili, porozwieszaj tam gdzie można, przekaż do swojej parafii i organizacji przy-parafialnych itp itd.
Na mszę beatyfikacyjną ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie rozprowadzono 250 tysięcy wejściówek.
Przyczyń się do tego, aby w Krakowie na mszy dziękczynnej za beatyfikację nie było mniej niż 2 500 wiernych.
To od Ciebie też zależy.

***

Kandydaturę prof. Marka Belki na stanowisko szefa NBP omawiali: Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna"), Michał Krzymowski ("Wprost") i Łukasz Warzecha ("Fakt"). Gospodarzem programu był Tomasz Sakiewicz.
http://www.polskieradio.pl/trojka/TrojkaPoTrzeciej/default.aspx?id=166461

***
Siedem razy więcej pieniędzy wydajemy na skutki powodzi niż na zapobieganie jej. W raporcie Najwyższej Izby Kontroli z jesieni ub. roku dotyczącego stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziwego napisano, że w Małopolsce i województwie świętokrzyskim połowa wałów nie gwarantuje bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Wiedzieli o tym wojewodowie. Dlaczego od powodzi w roku 1997 tak mało udało się zrobić z najważniejszym - systemem zapobiegania powodzi, czyli polderami (polami do odprowadzania wody), zbiornikami i wałami?

Czy państwo jest w stanie zagwarantować obywatelom bezpieczeństwo?

Gośćmi Bronisława Wildsteina byli Paweł Biedziak, rzecznik NIK, Beata Szydło z PiS, Janusz Piechociński z PSL i Tomasz Tomczykiewicz z PO.

http://www.polskieradio.pl/trojka/TrojkaPoTrzeciej/default.aspx?id=165627

***
"MISJA SPECJALNA" O KATASTROFIE TU-154M

Najnowsze ustalenia w sprawie katastrofy w Smoleńsku - już dziś w kolejnym programie „Misja specjalna”. O czym świadczą ujawnione zapisy czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa? Co się zdarzyło w ostatnich minutach feralnego lotu? Czy obsługa
wieży w Smoleńsku prawidłowo instruowała polską załogę? Czy piloci mieli wystarczające dane, by wylądować w ekstremalnie trudnych warunkach? Czy i kiedy do Polski trafią oryginały rozszyfrowanych rejestratorów lotu? Co zeznali rosyjscy kontrolerzy lotu w śledztwie prowadzonym przez rosyjskich prokuratorów?

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć dziennikarze „Misji specjalnej”.TVP1, środa 2 czerwca, godz. 22.40

***

"GAZETA POLSKA" ZE SPECJALNYM DODATKIEM!

Dzisiaj "Gazeta Polska" ukazuje się ze specjalnym dodatkiem: filmem dokumentalnym o ks. Jerzym Popiełuszce pt. "Zwycięzcy nie umierają". W filmie zaprezentowane zostaną nieznane dotąd dokumenty, rzucające nowe światło na życie i męczeńską śmierć ks. Jerzego.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34704

Uwaga! Tygodnik ukaże się tylko w wersji z DVD. Cena: 7,90 zł.

***

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group