Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jarosław Kaczyński weźmie udział w debacie wyborczej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 7:15 pm    Temat postu: Jarosław Kaczyński weźmie udział w debacie wyborczej Odpowiedz z cytatem

http://jaroslawkaczynski.info/


Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego
26 kwietnia 2010 r.

Szanowni Państwo,

10 kwietnia w katastrofie w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią.
Wraz z nimi, w tragicznej i niepojętej katastrofie, której przyczyn jeszcze nie znamy, śmierć poniosły 94 osoby towarzyszące Parze Prezydenckiej, w tym ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski; legenda Solidarności Anna Walentynowicz - niezłomna bojowniczka o wolność, sprawiedliwość i prawdę, przedstawiciele Rodzin Katyńskich - niezłomni strażnicy pamięci o zbrodni katyńskiej; politycy, żołnierze, kombatanci, osoby duchowne, funkcjonariusze państwa polskiego, wybitni przedstawiciele wielu środowisk społecznych. Zginęli prawie u celu, blisko mogił tysięcy Polaków wymordowanych przez Sowietów w Katyniu. Zaprowadziło ich tam przekonanie, że Prawda i Pamięć o ofiarach tej zbrodni zasługują na szczególny szacunek.

Polacy godnie i solidarnie złożyli hołd ofiarom tej tragedii, modlili się za zmarłych. I czynią to nadal, już po zakończeniu oficjalnej żałoby. Biało-czerwone flagi z czarnym kirem, wiszą wciąż na wielu polskich domach. Tysiące osób towarzyszyły i towarzyszą w ostatniej drodze swoim przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Byliśmy w tych dniach razem. Jesteśmy razem.

Wyjątkowo ciężka próba spotkała w tych dniach wszystkich tych, którzy stracili w Smoleńsku swoich bliskich ? żony, mężów, matki, ojców, synów, córki, dziadków, wnuków, siostry i braci. Ten ból, to cierpienie, były, są i będą również moim udziałem.

Odszedł mój najukochańszy Brat i Jego Małżonka, odeszli moi serdeczni, wieloletni przyjaciele i współpracownicy z naszej partii Prawo i Sprawiedliwość, o których nigdy nie zapomnę.

Odeszli posłowie, senatorowie, ministrowie rządu z innych formacji politycznych, których szanowałem i z którymi współpracowałem.

Zginęli prezesi najważniejszych instytucji państwowych i wybitni przedstawiciele wielu organizacji i środowisk. Żołnierze, dowódcy Sił Zbrojnych RP. Polska jest z nich dumna.

Na służbie polegli dzielni piloci i dzielne stewardessy z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Polska straciła wybitnych Polaków.

Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament.

Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii.

Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny.

Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskim społecznym komitetem poparcia


Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskim społecznym komitetem poparcia dla jego kandydatury na Prezydenta RP. W skład komitetu wchodzą satyryk Jan Pietrzak, aktor Jerzy Zelnik, piosenkarka Halina Frąckowiak, artysta Janusz Kapusta, historyk Michał Kopczyński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann, aktorka Dorota Lanton, literat Bogusław Nowicki, historyk Andrzej Rachuba, rektor Paweł Bromski, prof. dr Zofia Zielińska, prof. dr Joanna Sosnowska, prof. dr Marek Kamiński, prof. dr Jan Dzięgielewski, prof. dr Tadeusz Rutkowski, prof. dr Tomasz Jaxa-Chamiec, prof. dr Teresa Stawiarska, prof. Izabella Galicka, dr Aneta Jaźwińska, Stanisław Fiałkowski, Irena Bal, Wojciech Tomaczyk, Wanda Zwinogrodzka, Andrzej Dobosz, Danuta Dobosz, Ewa Strumiłło i Andrzej Ditwald.

„Mam poparcie swojej rodziny, państwa i milionów Polaków, którzy podpisali listy popierające moją kandydaturę. Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji – mówił podczas spotkania Jarosław Kaczyński. Według Jarosława Kaczyńskiego, Polska powinna być „nowoczesna, ale kultywująca tradycję”. „Jestem przekonany, że ta wizja nas zjednoczy. Polska jest najważniejsza.” - podkreślił.

W trakcie spotkania piosenkarka Halina Frąckowiak odczytała w imieniu członków warszawskiego społecznego komitetu wspierającego kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego deklarację poparcia zatytułowaną „Polska jest najważniejsza”.

Oto jej treść: „Dzisiaj stajemy przed wami, jako obywatele, pragnący wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. Tego, od którego w dużej mierze zależeć będzie przyszłość naszego państwa i jakość naszego życia. Dlatego mamy prawo, ale także obowiązek mówić o naszych marzeniach i pragnieniach, dotyczących życia publicznego całego narodu.

Łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, Wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość. Powołujemy społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jesteśmy przekonani, że gwarantuje on urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielnej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju”.

(JS, PAP)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milion siedemset tysięcy podpisów poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego

Milion siedemset tysięcy podpisów popierających kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP złożyli dzisiaj w Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiciele Komitetu Wyborczego.

Zebranie 100 tysięcy podpisów, mimo krótkiego czasu nie było żadnym problemem. Momentalnie podpisów było więcej. Tysiące ludzi bez niczyjej namowy zaangażowało się w akcję zbierania podpisów popierających kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego.

Emocje związane ze zbieraniem tych podpisów są dla mnie najlepszym dowodem, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego jest w zasięgu ręki. Głęboko wierzymy, że zwyciężymy. To wzmacnia moją wiarę w to, że uda się nam te wybory wygrać - powiedziała szefowa sztabu wyborczego Joanna Kluzik-Rostkowska.

Przed złożeniem podpisów do PKW Jarosław Kaczyński spotkał się z grupą 30 osób, która zbierała podpisy poparcia pod jego kandydaturą. Podziękował wszystkim, którzy zbierali podpisy i którzy się podpisali.

Jeszcze w trakcie spotkania i po zawiezieniu podpisów do PKW do sztabu wpływały kolejne podpisy zwiększając sumę wszystkich podpisów do miliona siedmiuset tysięcy.

Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej do zarejestrowania kandydata na Prezydenta RP wymagane jest złożenie 100 tysięcy podpisów obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.

Listy do Jarosława Kaczyńskiego z apelami o kandydowanie
Setki listów do Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o kandydowanie w wyborach prezydenckich wpłynęło do Biura Jarosława Kaczyńskiego.
Organizacje społeczne i osoby prywatne od kilku dni apelują do Prezesa PiS o start w wyborach prezydenckich. Listy przysyłają zarówno pojedyncze osoby jak i grupy osób, ale także środowiska naukowe i akademickie, organizacje społeczne, miedzy innymi: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość, Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność”, NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski Regionalna Sekcja Nauki, NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, Liga Krajowa, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego.

We wszystkich listach powtarza się apel i prośba do Jarosława Kaczyńskiego o kandydowanie w wyborach prezydenckich. Kierując się troską o dalszy los naszej Ojczyzny ośmielam się w tym szczególnym czasie prosić Pana o zdecydowanie się na start w wyborach napisał w liście Wojciech Buczak Przewodniczący, NSZZ „Solidarność” Regionu Rzeszowskiego.

Wsłuchując się także w te głosy Jarosław Kaczyński podjął decyzję o kandydowaniu w wyborach prezydenckich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zlotny
Gość





PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczne/w-krakowie-powolano-komitet-poparcia-jkaczynskiego/1768911
Cytat:
W Krakowie powołano komitet poparcia J.Kaczyńskiego
08.05.2010
W Krakowie został powołany Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskie- go, kandydata na Prezydenta RP. Listę założycieli przedstawili na konferencji prasowej w hali "Sokoła" w Krakowie.
W sobotę na listę Krakowskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego wpisało się osiemdziesiąt osób, wśród nich pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Papieskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.

Przedstawiciele komitetu zaapelowali o dopisywanie się do listy. Zaznaczają, że nie chodzi im tylko o osoby znane, ale liczą na wsparcie ludzi różnych profesji i grup społecznych.


http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,29
Cytat:
Podkarpacki społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego
Rzeszów, 11maja 2010 r.
Dzisiaj zaprezentowany został Podkarpacki Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Znaleźli się w nim m.in. przedstawiciele świata nauki, działacze „Solidarności”, samorządowcy, lekarze, dyrektorzy szpitali i przedsiębiorcy. W jego skład weszło 128 osób...
Osoby, które przystąpiły do komitetu, podpisały deklarację „Polska jest najważniejsza”.


http://slask.naszemiasto.pl/artykul/406948,powstal-pierwszy-na-slasku-spoleczny-komitet-poparcia-j,id,t.html
Cytat:
Powstał pierwszy na Śląsku Społeczny Komitet Poparcia J. Kaczyńskiego
Agata Pustułka
2010-05-11 23:29:00
Powstał pierwszy na Śląsku Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej.
Utworzyła go posłanka tej partii Izabela Kloc. Pod deklaracją "Polska jest najważniejsza" podpisało się ponad 60 osób reprezentujących różne środowiska i grupy zawodowe, w tym między innymi: prof. Franciszek Piontek, twórca tzw. personologicznej teorii ekonomicznej i podstaw teorii rozwoju, prof. Grzegorz Opala - minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, oraz prof. Sławomira Kyrcz-Krzemień, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

"Jesteśmy przekonani, że Jarosław Kaczyński gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości, Polski niepodzielonej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju" - czytamy w deklaracji.
Powrót do góry
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dolnośląskim jest nas sporo. Mam nadzieję, że w innych regionach też zasilicie podobne komitety. Wobec kandydatury Kornela jest to szczególnie ważne, trzeba wskazać drogę bardziej zagubionym zwolennikom naszych idei.
http://www.piswroclaw.pl/services/komitet/index.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa Hoffmann
Gość





PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Plakat wyborczy Jarosława Kaczyńskiego
Wkrótce w całym kraju pojawią się plakaty kandydata na Prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego.
Powrót do góry
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22 maja start kampanii Jarosława Kaczyńskiego
22 maja na Pl. Teatralnym w Warszawie Jarosław Kaczyński oficjalnie rozpocznie swoją kampanię wyborczą - poinformował w niedzielę rzecznik PiS Adam Bielan.

„Od początku mówiliśmy, że stanie się to w drugiej połowie maja, mamy już ustaloną dokładną datę i miejsce” - powiedział Bielan w radiu Zet. „Chcieliśmy to zrobić w stolicy z różnych względów” - dodał.

Jak zaznaczył, kandydat PiS na prezydenta „jest zmuszony sytuacją, kalendarzem wyborczym i będzie to robił”.

Bielan poinformował, że w związku z planowanym startem kampanii w Warszawie Jarosław Kaczyński nie będzie 22 maja w Łodzi. Wcześniej w mediach pojawiały się informacje, że prezes PiS wystąpi pierwszy raz publicznie właśnie tego dnia, podczas konwencji ugrupowania w Łodzi. „Nie, nie będzie w Łodzi. Nie możemy być w dwóch miejscach na raz” - wyjaśnił Bielan.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek w rozmowie z PAP, że „wkrótce” Jarosław Kaczyński przedstawi swój program wyborczy. Według niego, będzie on oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji „4x4” sformułowanej przez b. szefową klubu PiS Grażynę Gęsicką. „Była to koncepcja współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską” - przypomniał.

Rodzina, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa - w tych dziedzinach Gęsicka zaproponowała współpracę PiS z PO, Lewicą i PSL. PiS proponowało m.in. zmiany w systemie emerytalnym, renegocjację umowy gazowej z Rosją, powołanie Rady Prezydencji złożonej z przedstawicieli wszystkich sił politycznych, którzy określiliby wspólnie priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, powołanie konwentu konstytucyjnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję pisząc te słowa, że Jarosława otaczają w tej chwili ludzie którzy potrafią w prawidłowy sposób odczytać realia i bieżące zamiary politycznych przeciwników (celowo nie pisze konkurentów, bo oceniając realnie sytuację, byłby to świadomie wyeksponowany eufemizm), oraz że za wszelką cenę, powtarzam za wszelką, nie dopuszczą do sytuacji, że zaaranżowana przez tych przeciwników sytuacja spowoduje, iż u Jarosława górę wezmą emocje. Jest to zadanie trudne, w sytuacji gdzie przewiduję że przeciwnik nie cofnie się dosłownie przed niczym. Przykładem choćby ostatnie z dzisiejszymi włącznie, wystąpienia dotkniętego demencją starczą, oraz przypadłością zwaną intelektualnym nietrzymaniem Władysława "Bydło" Bartoszewskiego, przez pewne politycznie ściśle określone koło "przyjaciół" zwanego potocznie profesorem. I naszym zadaniem jest w tej chwili, wykonać pewne działania w zastępstwie kandydata PiS i Jego sztabu.







Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorszy jest chaos - III cz. wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim
Tagi:
jarosław kaczyński



Igor Janke: Czy zgadza się pan z tezą, że sytuacja geopolityczna Polski staje się bardzo trudna. Z jednej strony Ameryka zmieniła kierunki swojego największego zainteresowania, tracimy szansę na przyciągnięcie Ukrainy na naszą stronę, Unia Europejska się dezintegruje, procesy nacjonalistyczne w rozumieniu walki o swój interes narodowy są coraz większe. Co to wszystko dla nas znaczy?



Jarosław Kaczyński: Z tą diagnozą można by polemizować. Stwierdzenie, że kiedykolwiek w Unii interes narodowy się nie liczył, jest oderwane od rzeczywistości. Sytuacja globalna się zmienia, jest dynamiczna. Dla przykładu polityka prezydenta Clintona w pierwszej fazie nie specjalnie nam sprzyjała. W kolejnej jego kadencji klimat był zupełnie inny i wstąpiliśmy do NATO. Stany Zjednoczone mają ogromną łatwość zmieniania swojej strategii, bo mają taką siłę, że jest to możliwe. Pewne kierunki polityki trzeba spokojnie kontynuować, a w innych reagować na zmieniające się warunki. Trzeba po prostu starać się, by do pewnych procesów nie dochodziło.



- IJ: Trendy jednak nie są korzystne, od tego stwierdzenia trudno uciec.



- Mógłbym sobie wyobrazić lepszą niż dziś sytuację międzynarodową. Jednak w każdej sytuacji należy dać sobie radę . Polska jest dzisiaj członkiem NATO i Unii Europejskiej, to jest nasz ogromny kapitał, który dobrze wykorzystany będzie procentować.



Ufka: Amerykanie praktycznie zostawili nas na lodzie w sprawie tarczy antyrakietowej. Czy będzie pan zabiegał o zmianę ich stanowiska?



JK: Byłem i jestem zwolennikiem tarczy antyrakietowej. Jest tylko kwestia pewnej jednostronności decyzji Amerykanów w tej sprawie. Polityka amerykańska jest wysoce zmienna. Przykład Clintona jest znakomity: od Strobe’a Talbotta - który ze sceptyka rozszerzenia NATO przerodził się w orędownika tego pomysłu - do przyjęcia Polski do NATO, co na początku lat 90. było traktowane nie tylko w niektórych wielkich stolicach europejskich na Wschodzie, ale także tych na Zachodzie, jako political fiction. Najwięksi nasi zwolennicy wymyślali formuły pośrednie – ćwierć członkostwa, pół członkostwa – też jako jakąś odległą perspektywę. Tak to wtedy wyglądało, a później się zmieniło.

Według mnie należy do sprawy tarczy podchodzić spokojnie. Nie obrażać się. Nie należy też prowadzić ryzykownych gier, które mogłyby zasugerować, że Polska zgadza się na inny status niż dotychczas i czekać, aż się sytuacja zmieni.



IJ: Jaką politykę powinniśmy prowadzić dziś wobec Rosji i jak pan odczytuje dzisiejszą politykę Rosji wobec nas i wobec Europy? Z jednej strony gesty dotyczące historii, z drugiej strony przyspawywanie Ukrainy do siebie. Jak pan to odczytuje i jaką powinniśmy w tej sytuacji prowadzić politykę?



JK: Dla relacji z Rosją kluczowe są dziś prawda i pojednanie. Ważnym aspektem są tutaj nasze relacje z Ukrainą oraz relacje Ukrainy z Rosją. Tej części Europy potrzebna jest współpraca oparta o partnerstwo.



IJ: Jak pan rozumie pojednanie między Polakami i Rosjanami?



JK: Mam nadzieję, że pojednanie obu narodów, które rozgrywa się na naszych oczach, wpłynie także na politykę obu państw. To kwestia długiego procesu, jeśli sprawy historyczne zostaną rozwiązane w przyzwoity sposób, pozwoli to na łatwiejsze rozwiązanie problemów, które dotyczą współczesności.



IJ: Co by Pan uznał za znak tego, że Rosja uznaje naszą podmiotowość? Problemy, które były, nie zniknęły, a niektóre się wręcz nasiliły?



JK: W ciągu ostatnich 20 lat nasze stosunki z Rosją trzeba widzieć w szerszym kontekście. Mieliśmy już do czynienia z rosyjską polityką wychodzącą z założenia, że ta część Europy nie jest specjalnie ważna. To widać wyraźnie, gdy się czyta odtajnione dziś dokumenty. To przeświadczenie się w Rosji zmienia. I trzeba z tego korzystać. To jest ważne. To może mieć wiele konsekwencji w kwestiach gospodarczych czy energetycznych, a także w sferze polityki historycznej.

Kluczowa jest kwestia naszego bezpieczeństwa energetycznego. To będzie bardzo dobry wskaźnik tego, jak traktują nas Rosjanie.



IJ: Ale ten wskaźnik nie przesuwa się dzisiaj w pożądaną przez nas stronę.



JK: Trzeba wykorzystywać szanse tam, gdzie są. Stąd moje przesłanie do Rosjan. Łatwo obudzić w Polakach bolesne wspomnienia, ja mam w takich sytuacjach własna receptę: ożywiam te dobre wspomnienie, jednym z nich jest historia mojego dziadka.



IJ: Jak to było z tym dziadkiem?



JK: Dziadek był dość wysokim rangą urzędnikiem kolejowym. Kiedy przyszli bolszewicy, to go zdegradowali. Postawili nad nim Rosjanina. Dziadek mówił bardzo dobrze o po rosyjsku. Wszyscy moi dziadkowie i babcie zresztą mówili znakomicie po rosyjsku. A ten Rosjanin, bardzo uprzejmy człowiek, powiedział mu w tym momencie: „Aleksandrze Piotrowiczu, uciekajcie”. Dziadek znał ten kraj i wiedział, jaka jest sytuacja, więc wziął rodzinę i uciekł przez zieloną granicę. To było ostrzeżenie przed pierwszą wywózką. Gdyby ten Rosjanin go nie ostrzegł, zostałby wywieziony. Być może dzięki temu człowiekowi dziś rozmawiamy.



IJ: Gdyby został pan dziś prezydentem, spotkałby się pan z prezydentem Miedwiediewem? I jeśli tak, o czym chciałby pan z nim rozmawiać?



JK: Polski Prezydent, bez względu kto nim będzie, powinien spotykać się z wszystkimi ważnym politykami w świecie i z Prezydentami USA, Rosji, z rządzącymi Chinami, Indiami, Brazylią. Spotkania z przywódcami państw UE uważam za oczywistość.

W Rosji porozmawiałbym o sprawach historycznych, ale także bardzo konkretnie o tym wszystkim, co jest ważne dla naszych interesów, czyli przede wszystkim o bezpieczeństwie energetycznym Polski.



Leszek. Sopot.: Polska jest uzależniona w swoim rozwoju od współpracy gospodarczej z innymi krajami. Rozwój gospodarki zaważy na naszej przyszłości. Nieraz względy gospodarcze kłócą się z cennymi dla naszej tradycji wartościami. Obecnie w Chinach mieszkańcy Państwa Środka tłumnie zwiedzają nasz pawilon i polscy biznesmeni mogą liczyć na zwiększenie kontaktów handlowych. Jak pogodzić hasło "Free Tibet" z dbałością o rozwój polskiej gospodarki?

JK: Sądzę, że można pogodzić oba problemy. Polityka nie jest tak prosta, jak się to niekiedy przedstawia. Są takie sytuacje, gdzie jest albo - albo. Ale to nie jest taka sytuacja. Można jednak znaleźć dobre wyjście. W Helsinkach jako premier przeprowadziłem długą rozmowę z premierem Chin, potem miałem długą rozmowę z przewodniczącym Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych. Byli zdziwieni, jak wielki jest polski eksport. Chciałem doprowadzić do wizyty premiera Chin w Polsce. Wobec Chin trzeba prowadzić bardzo aktywną politykę. Robią to intensywnie nasi partnerzy z UE: Francuzi, Niemcy, Holendrzy. Nas też tam nie powinno zabraknąć.

Co do sprawy Tybetu to Dalajlama - duchowy przywódca Tybetańczyków postuluje rozwiązanie podobne na wzór Hongkongu. Pamiętając i solidaryzując się z postulatami Tybetańczyków musimy sobie szczerze i uczciwie powiedzieć, że nasz wpływ na rozwiązanie tego problemu nie jest rozstrzygający.
Jednak my Polacy najlepiej wiemy jak ważne jest wsparcie innych narodów w staraniach o wolność.

Free Your Mind:Jak Pan sądzi, czy NATO może dokonać jakiejś rewizji swojej wizji bezpieczeństwa europejskiego po 10 kwietnia 2010? I czy uwzględni w takich zmianach większe zabezpieczenia militarne dla Polski?

JK: Nigdy nie słyszałem, by NATO rozważało w tych kategoriach tę katastrofę.

Free Your Mind: Czy możliwy, jest Pana zdaniem, trwały, długoletni sojusz polityczno-militarny państw nadbałtyckich (w tym oczywiście Polski) i środkowo- oraz południowo-europejskich?

JK: W ramach NATO tak. Ale jako osobny podmiot, nie wyobrażam sobie. Oczywiście bliska współpraca jest jak najbardziej potrzebna.

Ufka: Czy uważa Pan, że w związku z rozszerzającym się kryzysem ekonomicznym nastąpią znaczące przegrupowania wewnątrz Unii Europejskiej? I jak w tym wszystkim widzi Pan Polskę?

Radosław Krawczyk: Czy kryzys euro nie daje podstaw do kwestionowania funkcjonowania Unii Europejskiej w długiej perspektywie? Okazuje się, że „jak we wsi jeden pije i się bawi, a drugi orze i pracuje", a budżet mają wspólny, to się musi zawalić.

JK: Unia Europejska jest dziś rzeczywistością i jest olbrzymim sukcesem Europy. Żeby ją oceniać, trzeba spojrzeć na Europę dwóch wojen w XX wieku. Z tej perspektywy sukces jest ogromny. Natomiast kryzys euro to ogromne wyzwanie. Tu nie ma prostych rozwiązań. Nad tym trzeba pracować. Polska ma w Unii bardzo konkretne sprawy do załatwienia. Bezpieczeństwo energetyczne, podtrzymanie polityki spójności pozwalającej na wyrównanie poziomów życia, utrzymanie dopłat do rolnictwa, które pchnęły wieś cywilizacyjnie do przodu. Polska wieś bardzo mądrze wykorzystała te środki, zachowała się bardzo racjonalnie. Mamy wszelkie podstawy, bo swoją obecność w Unii dobrze wykorzystywać. Ale też musimy brać czynny udział we wszystkim, co się w Unii dzieje, zachowując swoją podmiotowość. To jest kluczowe.

IJ: O jakiej Europie pan marzy?

JK: Europa to jest organizm na który składają się narody, kultura i państwa, to nie jest coś, co można zmieniać na zasadzie radykalnej inżynierii społecznej. Unia Europejska powinna stworzyć dobry mechanizm współpracy państw europejskich przy jednoczesny mocnym przypominaniu reguł, które legły u jej podstaw. Na początku było to sześć państw i Luksemburg miał taki samo prawo głosu, jak Niemcy czy Francja. W praktyce to bywało różnie, ale tę regułę trzeba pielęgnować. Nie pozwólmy, by europejska solidarność psuły hasła, że „jeden bawi się i pije a inni pracują“. Nawet jeśli zawierają cień prawdy, to jest to tylko cień i są ogromnym uproszczeniem.

IJ: Czy Unia Europejska powinna wzmocnić swoje funkcje obronne?

JK: Pod warunkiem, że to nie naruszałoby pozycji NATO. Choć ta idea jest mi bliska, to teraz jest jednak za wcześnie by o tym mówić. Ten projekt jeszcze nie dojrzał. Nie ma gotowości do tego wśród przywódców europejskich, wiec nie ma sensu, by czynny polityk o tym mówił. Gdybym był publicystą, to chętnie bym o tym napisał. Ale jestem politykiem i wiem, że to dziś jest nierealne.

Rolex:Gdzie z pierwszą wizytą udałby się prezydent Jarosław Kaczyński?

JK: Za szybko na taką deklarację. To zależy od wielu zmiennych czynników.

Rolex: Po zwycięstwie wyborczym prezydenta Janukowycza na Ukrainie rozpadł się międzynarodowy blok polityczny tworzony jako przeciwwaga dla rosyjskich planów imperialnych, dowodem istnienia którego było wsparcie Gruzji w zbrojnym konflikcie z Rosją. Jak, pana zdaniem, można wypełnić tę lukę (czym ją zastąpić)?

JK: Prezydenta Janukowycza pewnie by się nie dało namówić do jeżdżenia do Tibilisi. Ale, jak już mówiłem, wszystko jest zmienne i nie sądzę, by Prezydent Ukrainy był zainteresowany tym, by ktokolwiek likwidował niepodległość Gruzji i zmieniał tam prezydenta.

IJ: Gdzie pan widzi dziś największe zagrożenia dla Polski?

JK: Największym zagrożeniem, nie tylko dla Polski, jest po prostu chaos. Najgorzej jest, kiedy nad pewnymi procesami nikt nie panuje. Mieliśmy ten kłopot z euro. Musimy unikać chaosu, rozpadu struktur, sytuacji, gdy realne struktury stają się fikcją.



IJ: Jak długo powinna potrwać nasza obecność w Afganistanie?

JK: Polska musi, w najczarniejszych scenariuszach – a one są istotą polityki bezpieczeństwa – liczyć na solidarność innych państw. Dlatego też musimy być solidarni wobec innych państw. Trzeba oczywiście zastanowić się, ile czasu potrzeba by Afganistan stał się bezpiecznym i w miarę przewidywalnym państwem i dopomóc mu w osiągnięciu takiego stanu. Warto też pamiętać, że misja w Afganistanie jest prowadzona w ramach NATO, a nasze decyzje w tej sprawie powinny być uzgadniane z naszymi sojusznikami. W sprawach bezpieczeństwa nie można zaskakiwać sojuszników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elbląski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego
W Elblągu odbyła się konferencja prasowa powstałego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Osoby, które weszły w jego skład podpisały poniższą deklarację.


„Polska jest najważniejsza”
Deklaracja Elbląskiego Społecznego Komitetu Poparcia
Jarosława Kaczyńskiego,
Kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Szanowni Państwo, Mieszkańcy Elbląga, Warmii i Mazur!

Dzisiaj stajemy przed Wami, by wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. Tego, od którego w dużej mierze zależeć będzie przyszłość naszej Ojczyzny i jakość naszego życia. Dlatego mamy prawo, ale także obowiązek mówić o naszych oczekiwaniach i pragnieniach dotyczących naszego Narodu.

Łączy nas Rzeczpospolita - Wolna i Solidarna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość. Wybory są jak rachunek sumienia wobec wspólnego dobra.
Powołujemy Elbląski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego Kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy przekonani, że wybór Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni – Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski otwartej na świat, a jednocześnie suwerennej, nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielonej, w której każdy obywatel odnajdzie godne miejsce i możliwość rozwoju, a w życiu publicznym zapanuje atmosfera szacunku, prawdy i szczerej troski o dobro wspólne.

Apelujemy do wszystkich Elblążan i mieszkańców Warmii i Mazur, którym wizja ta jest bliska, o przystępowanie do społecznych komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Elbląg, dnia 17 maja 2010.

Elbląski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

Waldemar Bieniek - Dr n. med.
Antoni Borowski Senator - RP pierwszej kadencji.
Tadeusz Chmielewski - Przewodniczący ZR NSZZ „Solidarność” w Elblągu po I Wolnym Zebraniu Delegatów. Wiceprezydent Miasta Elbląga w latach 1992–1994. Radny Miasta Elbląga I i II kadencji.
Roman Cywiński - Żołnierz Armii Krajowej. Kombatant.
Czesław Dębski - Przedsiębiorca.
Zdzisław Dubiella - Założyciel Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej i jej Prorektor. Poseł na Sejm RP pierwszej kadencji z PC. Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej pierwszej kadencji
Mirosław Dziewiałtowicz - Artysta
Paweł Fedorczyk - Radca prawny
Józef Gburzyński - Prezydent Elbląga pierwszej kadencji
Hieronim Guzowski - Przewodniczący Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”
Kazimierz Kotowski - Prezes Związku Sybiraków Oddział Elbląg
Teresa Wanda Król - Lekarz med..
Barbara Lasota - Lekarz med..
Grzegorz Lasota - Lekarz med.. Dyrektor Oddziału Interny w Szpitalu w Nowym Dworze Gdańskim
Joanna Matyjasik - Dr n. med..
Teresa Miłoszewska - Pedagog. Animator kultury
Zdzisław Olszewski - Były Wojewoda Elbląski. Dyrektor Sekretariatu Euroregionu Bałtyk
Jacek Perliński - Dr n. med.. Prodziekan Wydziału Zdrowia EUH-E. Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Członek Zarządu Klubu Sportowego „Olimpia Elbląg”
Piotr Janusz Pietruczuk - Nauczyciel w III LO im. Jana Pawła II w Elblągu
Marek Pruszak - Kurator Oświaty byłego województwa elblaskiego w 1998r. Dyrektor elbląskich szkół w latach 1991-2002. Katolicki działacz społeczny
Robert Szaj - Członek prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Z-ca Dyrektora Biura Zarządu PKP S.A
Zbigniew Szmurło - Artysta. Publicysta. Redaktor Naczelny Kwartalnika "Tygiel". Członek Rady Naukowo-Programowej Centrum Badań Wschodnich Ośrodka Badań Naukowych im. Kętrzyńskiego w Olsztynie
Anna Szyszka - Były Wojewoda Warmińsko-Mazurski w latach 2006-2007. Kierownik Delegatury NFZ w Elblągu
Franciszek Szyszka - Mgr inż. Mechaniki Energetyki i Lotnictwa
Ryszard Tomczyk - Dr nauk humanistycznych. Recenzent literacki i teatralny. Pisarz
ks. Bronisław Trzciński - Ksiądz Prałat. Długoletni Proboszcz Parafii Błogosławionej Doroty z Mątów. Były Dyrektor Caritas w Elblągu. Kapelan Policji
Jerzy Wilk - Prezes Zarządu Elblaskiej Spółdzielni Niewidowmych „ELSIN” w Elblągu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Radny czterech kadencji 1990–1994, 1998–2002, 2002–2006, 2006–2010.
Bohdan Wrocławski - Poeta. Autor wielu sztuk i przedstawień muzycznych
Lesław Wyszyński - Przedsiębiorca. Restaurator
Stanisław Zdanowicz - Żołnierz Armii Krajowej. Kombatant. Weteran Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny

Do komitetu każdego dnia przystępują nowe osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkim jest człowiek, któremu wystarczy
Pochylić czoła,
Żeby bez włóczni w ręku i bez tarczy
Zwyciężył zgoła!
Cyprian Norwid, Wielkość


Dlaczego Jarosław Kaczyński?
Apel poparcia

Apel ten adresujemy do ludzi, których łączy fascynacja osobą i dziełem autora Pana Cogito. W ciągu dwunastu lat jakie mijają od śmierci Poety określanego mianem sumienia narodu uformowało się środowisko herbertowskie podejmujące wiele inicjatyw, wśród nich wystawy, sesje naukowe, koncerty, spektakle teatralne, konkursy recytatorskie. Wszystkie te wydarzenia stworzyły więzi między ich uczestnikami.

Dzisiaj zgłaszając nasze poparcie dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, czujemy się wykonawcami poetyckiego testamentu Zbigniewa Herberta.

Patriotyzm i postawa obywatelska Jarosława Kaczyńskiego pozwalają nam żywić nadzieję, że jako Prezydent kraju będzie On wcielał w życie myśl wielkich naszych przodków, wieszczów i narodowych bohaterów, którzy marzyli o Polsce prawej i sprawiedliwej.

Jednocześnie pragniemy zaprotestować przeciw agresji osób publicznych kierowanej w stronę popieranego przez nas kandydata, którą odbieramy jako wyraz pogardy dla wartości konstytuujących polski naród. A gniew twój bezsilny niech będzie jak morze / ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych - pisał Zbigniew Herbert w Przesłaniu Pana Cogito.

W czasie niezwykle ważnego wyboru ten gniew będzie dodawał nam sił. Tak, Panie Jarosławie, Polska jest najważniejsza!


Halina Herbert-Żebrowska - siostra Zbigniewa Herberta
Maria Dorota Pieńkowska - kustosz muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Katarzyna Pechman - „Herbertiada”
Lidia Ujazdowska - filolog
Józef Maria Ruszar - redaktor i wydawca
Rafał Dzięciołowski
Przemysław Gintrowski - bard, kompozytor
Ewa Dałkowska - aktorka
Tadeusz Sikora - pieśniarz
Piotr Załuski - reżyser, scenarzysta
Alina Czerniakowska - reżyser
prof. dr hab. Jacek Trznadel - pisarz, poeta, historyk literatury
Mariusz Olbromski - poeta, dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przasnyskiej
Jerzy Narbutt - pisarz
dr Józef Szaniawski - publicysta, wykładowca akademicki
dr Bohdan Urbankowski - pisarz, publicysta
Paweł Piekarczyk - pieśniarz
Tomasz Radziwonowicz - skrzypek, dyrygent
Karol Radziwonowicz - pianista
prof. dr hab. Grażyna Halkiewicz-Sojak – polonistka, UMK Toruń
prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski – pisarz, krytyk literatury
Piotr Szczepanik – pieśniarz
Monika Rasiewicz – aktorka, profesor PWST i Akademii Muzycznej, Kraków
Krzysztof Bień – aktor,
Piotr Kajetan Matczuk – pieśniarz, kompozytor
Jerzy Biernacki – publicysta
Konrad Turzyński – publicysta, bibliotekarz
Witold Błażejewski – artysta plastyk
Dominika Świątek – pieśniarka, kompozytorka
prof. dr hab. Marek Adamiec – Uniwersytet Gdański, filolog
Ryszard Czepulonis – Katolicka Inicjatywa Kulturalna
Krzysztof Legun – radca prawny
Jadwiga Maj – filolog
Eliza Kącka – filolog
Agnieszka Kramkowska-Dąbrowska – redaktor
prof. Tadeusz J. Żuchowski – Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań, historyk sztuki
prof. dr hab. Jolanta Dudek – Uniwersytet Jagielloński, Kraków, filolog
prof. dr hab. Tomasz Jasiński – Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań, historyk
prof. dr hab. Wojciech Suchocki – historyk sztuki, Poznań
dr hab. Mariusz Bryl – Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
prof. dr hab. inż. Jan Dziuban – Politechnika Wrocławska
prof. Marek Sikora – astronom
dr hab. Leszek Kleszcz – Uniwersytet Wrocławski
dr Barbara Wawro
Piotr Kaszubowski – poeta, historyk, kierownik Muzeum Historycznego w Przasnyszu
Henryk Bienkiewicz – emer. Wykładowca UJ, tłumacz, członek ZAIKS
Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emer. Dypl. Nauczyciel fizyki
Hanna Simbierowicz
Zygmunt Simbierowicz
Karol Hryniewicz – filolog
Wojciech Wencel – poeta
Krzysztof Dawidowicz
Zuzanna Dawidowicz
Małgorzata Peroń – filolog
Zofia Peroń – filolog
Barbara Cerazy
Agnieszka Żurek – filolog
Tadeusz Witkowski – filolog
Beata Kazimierczak
Bożenna Beata Parzuchowska – poetka, animatorka kultury
Kazimierz Michalczyk – radiolog
Agnieszka Pich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,64
„Bądźmy razem!” - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na pl. Teatralnym w Warszawie

„Bądźmy razem!” - zaapelował Jarosław Kaczyński, w trakcie spotkania na pl. Teatralnym w Warszawie. Prosił zgromadzonych o solidarność z powodzianami. „Nasze dzisiejsze spotkanie było planowane jako polityczny wiec, było planowane jako spotkanie innego rodzaju. Ale mamy dziś taki stan w naszym kraju, że nie czas po temu. Dlatego oddaliśmy to nasze spotkanie, ten plac, na koncert charytatywny. Chcemy żeby dzisiaj tu wszyscy uczestnicy tego spotkania, i ci, którzy tutaj już są, i ci, którzy być może tu przybędą, wzięli udział w tej akcji. Wyrazili tak dzisiaj potrzebną solidarność” - powiedział kandydat na prezydenta.

Apelował o pomoc od obywateli, organizacji społecznych, samorządów, państwa. „Państwo musi przewidywać, musi planować, musi realizować te wielkie zbiorowe plany, które są nie do zrealizowania w ramach inicjatyw indywidualnych” - powiedział.

Jarosław Kaczyński podziękował ponadto strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, żołnierzom, policjantom, a także wolontariuszom, którzy zaangażowali się w ratowanie miast i wsi przed wielką powodzią, która dotyka Polskę.

„Musimy uczynić wszystko, by każda szkoda, którą poniósł polski obywatel, którą poniósł każdy poszkodowany przez tę powódź, została naprawiona. Chcę zadeklarować, że z naszej strony władza, rząd uzyska w tej sprawie pełne poparcie” - oświadczył Kaczyński.

Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na pl. Teatralnym rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz ofiar powodzi. W spotkaniu i koncercie uczestniczy kilka tysięcy osób.

Treść wystąpienia kandydata na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu na pl. Teatralnym w Warszawie:

Szanowni Państwo!

Przemawiam do Państwa w szczególnej sytuacji. My Polacy potrafimy być w trudnych, bardzo trudnych sytuacjach razem. To jest nasza wielka siła, to jest nasza solidarność, solidarność, która budowała wielkie chwile w naszej historii, która jest zapowiedzią, a w każdym razie może być zapowiedzią, naszej dobrej, wielkiej przyszłości.

Proszę Państwa, najpierw musimy zwyciężyć powódź, to nieszczęście, które nas w tej chwili dotknęło. Byłem niedawno na terenach zalanych, widziałem, ilu ludzi utraciło swój dobytek, ilu ludzi cierpi, ilu ludzi potrzebuje pomocy. Ja wiem, że ten mały wycinek sprawy, którą mogłem ujrzeć, to tylko coś bardzo niewielkiego - jedna gmina. Ale nawet tam serce ściskało. A przecież dzisiaj zagrożone są tereny wielu części Polski, zagrożona jest nawet Warszawa. Przed chwilą dowiedziałem się, że poziom wody w naszej stolicy dochodzi już do poziomu krytycznego. Tylko jeden centymetr. Przed chwilą dowiedziałem się, że padł wał we Wrocławiu na dłuższym odcinku. Mamy do czynienia z wydarzeniami, które skłaniać nas muszą ku jednemu, ku solidarności. Jeszcze raz powtarzam te słowa.

Apeluję do wszystkich, dosłownie wszystkich, o pomoc, o każdą pomoc, o pomoc od każdego z nas.

Od obywateli, od organizacji społecznych, od samorządów, od państwa. Muszę tutaj, po prostu dlatego, że jestem Polakiem, że jestem polskim obywatelem, pochylić się w pas przed tymi wszystkimi, którzy dzisiaj z powodzią walczą na pierwszej linii.

Strażacy, zawodowi, ochotniczy, policjanci, żołnierze i bardzo wielu wolontariuszy. Podziękujmy im, podziękujmy!

Ale pomóc musi także, a może przede wszystkim, władza państwowa. Nasze państwo. Musimy uczynić wszystko, by każda szkoda, którą poniósł polski obywatel, poniósł każdy poszkodowany przez tę powódź, została naprawiona. Chcę zadeklarować, że z naszej strony władza, rząd uzyska w tej sprawie pełne poparcie.

Ale trzeba jednocześnie myśleć także o przyszłości. Powódź miejmy nadzieję już niedługo minie. Będziemy naprawiali to wszystko, co zniszczyła w dobytku indywidualnym, w naszym majątku zbiorowym, ale naszym obowiązkiem, ale w szczególności obowiązkiem władzy państwowej jest myśleć o przyszłości, myśleć o tym, by takie wydarzenia się nie powtarzały. Można tu uczynić bardzo wiele, bo było tutaj bardzo wiele zaniedbań. Były zaniedbania z dwudziestolecia, były zaniedbania ostatnich lat. Plany, które tutaj podjęto przed dwoma czy trzema laty, nie były kontynuowane. Trzeba do nich wrócić. Na budowie tam, zbiorników, tego wszystkiego, co chroni przed powodzią, wałów, nie można oszczędzać. Musimy o tym pamiętać i jako obywatele musimy to egzekwować, egzekwować od władzy, bo to jest nasza władza, władza w demokratycznym kraju.

Politycy, wszystko jedno czy ci, którzy są przy władzy czy, ci z opozycji, nie mogą uchylać się od odpowiedzialności. Polityka musi być naprawdę, nie może być zabawą. I państwo musi być naprawdę. Państwo musi przewidywać, musi planować, musi realizować te wielkie zbiorowe plany, które są nie do zrealizowania w ramach inicjatyw indywidualnych. Musimy o tym sobie przypomnieć. Państwo jest naszą wspólną własnością, naszym wspólnym dobrem, naszym wielkim dobrem.

I to też jest nauka tych ostatnich trudnych, chwilami tragicznych, dni. Wyciągnijmy wnioski, wyciągnijmy wnioski raz na zawsze.

Szanowni Państwo! Nasze dzisiejsze spotkanie było planowane jako polityczny wiec, było planowane jako spotkanie innego rodzaju. Ale mamy dziś taki stan w naszym kraju, że nie czas po temu. Dlatego oddaliśmy to nasze spotkanie, ten plac, na koncert charytatywny. Chcemy żeby dzisiaj tu wszyscy uczestnicy tego spotkania, i ci, którzy tutaj już są, i ci, którzy być może tu przybędą, wzięli udział w tej akcji. Wyrazili tak dzisiaj potrzebną solidarność. Dziękuję bardzo!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,75
Wywiad z Adamem Bielanem w „Salonie politycznym Trójki”

Dzisiaj gościem Michała Karnowskiego w „Salonie politycznym Trójki” był członek sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Adam Bielan.

Aby posłuchać wywiadu kliknij tutaj
http://www.polskieradio.pl/_files/20100104094138/2010052508454808.mp3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi numer biuletynu „Polska jest najważniejsza”

Zachęcamy do zapoznania się z drugim numerem biuletynu „Polska jest najważniejsza”.

Aby pobrać biuletyn kliknij tutaj
http://jaroslawkaczynski.info/gazeta/pobierz/f,12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

66 proc. dla Jarosława Kaczyńskiego w sondzie fakt.pl
Wtorek, 25 Maja 2010
W dzisiejszej sondzie internetowej w serwisie dziennika „Fakt” fakt.pl 66 proc. użytkowników popiera kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego. 34 proc. internautów chce głosować na Bronisława Komorowskiego.
http://www.fakt.pl/wybory-prezydenckie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum